www.ddr.cz Tipy a rady


PřihlásitZapomenuté heslo »
Nová registrace »


TV spot jednoho z prodejců


Anketa

Líbí se vám design tanečních podložek řady X-Pad?

Celkem hlasovalo: 5788

Hledání


Tipy a rady

Jak správně vybrat taneční podložku / koberec? Jak napsat vlastní šipky k písničkám?

...odpovědi na Vaše otázky naleznete právě zde!


Úvodem je třeba říci jednu zásadní věc – kdokoliv může skákat na jakékoliv taneční podložce DDR.CZ. Taneční podložky jsou totiž opravdu zábavou pro všechny věkové i váhové kategorie. Nicméně stejně jako si vybíráte auto, které Vám po všech stránkách vyhovuje nejlépe, můžete si vybrat i taneční podložku, která bude maximálně splňovat Vaše individuální nároky.Která podložka je vhodná pro dítě?

Pokud Vaše dítě ještě na taneční podložce nikdy neskákalo a máte ji pro něho jako překvapení, bude Vám stačit základní taneční podložka X-PAD Basic Dance Pad. Tato podložka je zcela bez výplně a je vhodná zejména pro začátečníky a děti mladšího věku. V případě, že již víte, že Vaše dítě hra na taneční podložce baví, nebo pokud taneční podložku bude občas používat i ,,dospělák“, doporučujeme Vám taneční podložku X-PAD Extreme Dance Pad. Je to univerzální taneční podložka jak pro začátečníky, tak pokročilé hráče. Podložka má integrovanou výplň a navíc plastické vyztužení šipek pro přesnou orientaci při hře. X-PAD Extreme Dance Pad je nejlepším řešením, neboť za rozumnou cenu získáváte velice kvalitní taneční podložku s dlouhou životností, která je určena jak pro začátečnické, tak pokročilé hraní. Není tedy nutné ji po dosažení určité hráčské úrovně měnit za jinou taneční podložku.


Od kolika let zvládají děti hru na tanečních podložkách?

Z vlastní zkušenosti víme, že již děti od 4 let zvládají jednoduché skladby i samotné ovládání programu. Zde se můžete podívat na záznam, který jsme pořídili v jedné z mateřských školek, kam jsme věnovali taneční podložky X-PAD Extreme Dance Pad.


Která podložka je vhodná pro dospělého hráče?

Pro dospělého hráče je dobré volit taneční podložku s výplní. Takové podložky jsou totiž vhodné i na pokročilejší hraní, které se u dospělých hráčů dříve či později dostaví. Výplň přispívá jak ke tlumení dopadů a šetření snímačů podložky, tak ke zlepšení orientace při tanci na podložce, neboť šipky jsou díky ní plasticky vyztuženy. Vhodnou volbou je tedy buď taneční podložka X-PAD Extreme Dance Pad, která se hodí k častějším transportům (například na různé akce, party, či oslavy). Nebo - pokud chcete to nejlepší, co můžete na českém trhu najít - si pořiďte taneční podložku X-PAD PROFI Version Dance Pad. Tato podložka disponuje výplní ze speciálně tvrzeného molitanu, díky kterému můžete strávit na podložce hodiny hraní v kuse bez toho, aniž byste podložku jakkoliv přetěžovali. Uživateli je vyhledávána také pro komfort, který při hraní poskytuje. Doporučuje se rovněž díky své odolnosti pro hráče s vyšší hmotností.


Jaká je nosnost tanečních podložek DDR.CZ?


U žádné taneční podložky DDR.CZ nenaleznete udanou maximální hmotnost. Je to proto, že taneční podložky DDR.CZ jsou opravdu pro každého. Samozřejmě je nutné zmínit, že pokud na podložce skáče uživatel s vyšší hmotností, je potřeba počítat se zkrácenou životností snímačů. Zatímco dítěti tedy vydrží taneční podložka více jak 5 let, u dospělého se tato doba může zkrátit. Pokud však chcete mít jistotu, že Vám bude nefunkční taneční podložka vyměněna za zcela nový kus i po běžném opotřebení, pořiďte si ji s garancí životnosti snímačů. Více informací o garancích a zárukách, které DDR.CZ poskytuje, naleznete zde.


Dá se říci, která podložka je vhodná do paneláku?

Pokud pod vámi bydlí sousedi, kteří by mohli být nervózní z Vašeho častého hraní, pořiďte si taneční podložku X-PAD PROFI Version Dance Pad, která disponuje výplní ze speciálně tvrzeného molitanu silného více než 2 cm. S touto podložkou se jakýchkoliv omezení či konfliktů nemusíte bát.


Které taneční podložky jsou nejvhodnější na různé party a večírky?

Na tyto akce je vhodné brát podložky, které nezaberou moc místa a snadno se s nimi manipuluje. Taneční podložku X-PAD Extreme Dance Pad jednoduše složíte do malé krabice, která je s podložkou dodávána. Pak už jen stačí mít notebook, připojit podložky a můžete se začít bavit. V nouzi je možné použít taneční podložku i jako karimatku :-).


Jaký je rozdíl mezi hardpady a softpady?

Hardpady - neboli tvrdé taneční podložky - jsou konstruovány tak, abyste  na nich mohli skákat v botách. Podložky jsou kombinací nerezové oceli a plastu (v závislosti na zvoleném typu hardpadu). S podložkami se hůře manipuluje kvůli jejich vysoké hmotnosti, jsou ale vyhledávány pro svou velice dlouhou životnost a odolnost. Hodí se především pro komerční použití, do restaurací a barů či do různých volnočasových center. Pořizují si je ale také hráči, kteří preferují hru v obuvi.

Softpady – neboli měkké taneční podložky jsou konstruovány na běžné domácí použití bez obuvi. Podložky jsou velice lehké a skladné, většinou obsahují nějaký druh výplně. Vyhledávány jsou všemi hráči pro komfort, který nabízejí při hraní a rovněž pro svou dostupnost a nízké ceny při pořízení.


Které taneční podložky jsou vhodné na profi a komerční použití?

Na profi a komerční použití jsou určeny taneční podložky z kategorie Hardpadů. Více se dozvíte v předchozí otázce.


Můžu spojit taneční podložku i s hrací konzolí?

Samozřejmě ano. V naší nabídce naleznete například taneční podložku 5in1 Deluxe Dance Pad, kterou můžete spojit s  PC, PS/PS2, XBOX, GC nebo Wii. Jedná se o základní taneční podložkou s měkkou výplní, která je vhodná spíše pro začátečníky a dětské uživatele. Pro pokročilejší hraní je vhodnější spíše taneční podložka 5in1 Deluxe Dance Pad HF (Hard Foam), která obsahuje výplň ze speciálně tvrzeného molitanu. Tento typ taneční podložky můžete opět připojit k PC, PS/PS2, XBOX, GC nebo Wii. U obou typů je samozřejmostí plastické zvýraznění šipek pro přesnou orientaci při hře. Pro XBOX 360 máme v nabídce Dancing Stage Universe 2 + taneční podložka (XBOX 360).


Je k taneční podložce přiložen software pro hrací konzole?

Není. Ke všem tanečním podložkám DDR.CZ je přiložen software pouze pro použití s PC. Pro použití s hracími konzolemi je třeba pořídit některou z dostupných her, které jsou v nabídce například na www.tanecnipodlozky.cz. Pouze v balíčku Dancing Stage Universe 2 + taneční podložka (XBOX 360) najdete jak podložku, tak i software.


Jaké jsou nevýhody použití taneční podložky s hracími konzolemi?

Hlavní nevýhodou je vynakládání dalších finančních prostředků na potřebný software. Další nevýhodou, kterou uživatelé často uvádějí, je velké omezení týkající se výběru skladeb. Na PC je totiž možno program libovolně rozšiřovat o další skladby, které lze zdarma stáhnout z internetu. Toto pro hrací konzole neplatí, počet skladeb je omezen a navíc je nutné za ně platit.


Kde je možné stahovat další hudbu do PC z internetu?


Uživatelé po celém světě aktivně píší ke svým oblíbeným písním šipky, aby se na ně mohlo tančit na tanečních podložkách. Stačí tedy trpělivě pátrat na internetu. Hesla, která je vhodné zadávat do vyhledávačů, jsou například tato: DDR songs, StepMania songs, ... Pro začátek můžete zkusit prozkoumat také stránky www.stepmania.com, kde je rovněž velké množství písní ke stažení. Najdete zde také odkazy na jiné stránky uživatelů s novými písněmi pro taneční podložky.


Jak se nahrávají nové písně obsahující šipky do programu StepMania?

Zde naleznete velice podrobný popis, jak nahrát nové písně do programu StepMania. Více českých návodů naleznete v sekci Ke stažení.


Můžu do programu nahrát jakoukoliv písničku?

Aby písnička  v programu StepMania fungovala, je nutné aby obsahovala vlastní stepchart (soubor obsahující šipky, které jsou psány přímo pro konkrétní píseň). Není tedy možné nahrát do programu jakoukoliv píseň, neboť neobsahuje šipky, které by mohl program StepMania zobrazit.


Můžu napsat vlastní šipky k libovolné písničce?

Ano. Není to pro začátek sice úplně jednoduché, ale rozhodně ne nemožné. Podrobný návod v angličtině naleznete na www.stepmania.com. Český návod jak na to, naleznete v sekci Ke stažení.


Můžu taneční podložku spojit s televizí?

Samozřejmě. Nejdříve je však nutné nainstalovat do PC taneční program (např. StepMania) a spojit taneční podložku pomocí USB kabelu s počítačem. S televizí nebo dataprojektorem pak můžete spojit PC pomocí S-video, HDMI nebo VGA kabelů (v závislosti na typu Vaší TV).


Existují podložky, které se připojují pouze do televize?

Ano, existují. V naší nabídce naleznete cvičební a zábavní podložku TvFit. Tato interaktivní podložka nabízí nepřeberné množství cvičebních programů, sportovních a zábavných her a také samozřejmě i taneční hru (více informací o této podložce naleznete na http://www.tvfit.cz/) .
Jiné pouze taneční podložky, které najdete na českém trhu jsou velice nekvalitní. Jsou vyrobené z nekvalitních materiálů a zpravidla s nimi bývá i problém v používání. Podložky velice špatně reagují a obsahují velmi malý počet skladeb, na které můžete tancovat. Tuto nabídku není možné nadále rozšiřovat.

 

 

Je dodávaný software náročný? Jaké je minimální konfigurace PC?

Program Stepmanie rozhodně není nijak náročný a zvládne ho v dnešní době každý standardně prodávaný stolní počítač či notebook. PC staršího data výroby by mělo disponovat alespoň, 266 MHz procesorem, 16 MB grafickým adaptérem, 64 MB operační pamětí, zvukovou kartou a Windows 98.

 

Jak je to s funkčností diagonálních šipek na tanečních podložkách?

Tyto šipky jsou na podložkách funkční. Program StepMania umožňuje využít ke standardnímu kříži také dvě přední diagonální šipky (celkem tedy 6 šipek). Využití všech 8 šipek na podložce je možné až po instalaci dalšího módu do StepManie. Např. zde je ke stažení smzip, soubor, který vám umožní všech 8 šipek využít. Hra se pak na verzi pro 8 šipek přepne v hlavním menu - zvolit SELECT GAME a dále si vybrat požadované:

DANCE - klasická stepmania
PUMP - verze pro diagonální šipky a střed (není určeno pro podložky DDR.CZ)
TECHNO - verze pro 8 šipek

Pozor: neznáme licenci pro použití tohoto smzip!

 

Co znamená graf, který se zobrazuje při výběru písní v programu StepMania?

Graf blíže specifikuje charakter a náročnost vybrané písničky.

Stručně uvádíme význam jednotlivých položek:
Stream

Ukazuje, jaká je průměrná hustota kroků ve vybrané písničce.

Voltage
Ukazuje, jaká je hustota kroků v nejhustší části písničky.
Air
Ukazuje na počet míst v písničce, kdy je třeba vyskočit do vzduchu a poté stisknout dvě a více šipek naráz.
Freeze
Ukazuje na počet kroků, kdy je třeba zůstat delší dobu stát na jedné dlouhé šipce.
Chaos
Ukazuje počet kroků, které jsou umístěny mimo čtvrtiny a osminy doby.

 


Novinky

Již tuto sobotu 9.2. PARDUBICE TURNAJ NA TANEČNÍCH PODLOŽKÁCH

06/02/2013

9. února 2013 - SPOFESTA CUP - TURNAJ NA TANEČNÍCH PODLOŽKÁCH

více

TvFit opět v prodeji

31/07/2012

Vážení zákazníci a příznivci tanečních podložek. Dnešním dnem je opět k dispozici interaktivní podložka TvFit.

více

Vesnička Sedlo Vás zve v neděli 29.7. 2012.

20/07/2012

Malebná vesnička Sedlo v Jižních Čechách si Vás dovoluje pozvat na pouťové odpoledne pro děti. Čeká Vás spousta legrace a her pro malé i větší. V neposlední řadě bude možnost si zaskákat na tanečních podložkách a pořádně se vyřádit.

více

PlayDance ve Fitku EDEN

20/06/2012

Ve fitku Eden v Jindřichově Hradci... Taneční podložky a Playdance, Fitko EDEN Jarošovská ulice, každé úterý a neděli od 18:30

více

Turnaj na tanečních podložkách (Brno, 8.5.2012)

02/05/2012

Všechny vášnivé tanečníky zveme na blížící se turnaj v Brně. Všechny potřebné informace naleznete na uvedeném odkazu.

více

Herní víkend se soutěží o taneční podložku

26/03/2012

Herní klub Griffin chystá poslední březnový víkend setkání milovníků deskových her Herní Víkend (30.3.- 1.4.2012)! Těšit se můžete zcela jistě na spoustu her, turnaje, lapry, testování her, čajovnu a dobrou společnost.

více

archiv

Kde koupit?

více

Přeskočit na obsah

  • DDR.CZ
  • Velkoobchod
  • Reklamace
  • Ke stažení
  • Diskuze
  • Kontakt