www.ddr.cz Diskuze


PřihlásitZapomenuté heslo »
Nová registrace »


TV spot jednoho z prodejců


Anketa

Líbí se vám design tanečních podložek řady X-Pad?

Celkem hlasovalo: 5565

Hledání


DDR.cz – Diskuze
provoz sponzoruje e-shop www.kukacka.cz - váš e-shop s dárky

Asmongold Explains Why Diablo 2 (Výběr taneční podložky)

freeamfva, Úterý, 19. říjen 2021, 06:17 (před 101 dny)

Asmongold Explains Why Diablo 2

According to popular Twitch streamer Asmongold, Diablo 2: Resurrected isn't very good. Blizzard's remaster of Diablo 2 has been out for a little more than a week, and so far, the response has been fairly positive, both between critics and gamers alike. That said, while many are enjoying diving back into the all-time classic, Asmongold isn't, and during a recent stream he explained why he won't be playing much more of the title. In the process of this, the streamer labeled the remaster as "boring."To get more news about Buy D2 Items, you can visit lootwowgold official website.

"I've played a little bit of Diablo 2 but the truth is that Diablo 2 is pretty boring to play," said Asmongold. "I'm going to be honest, I think it's boring to play, it's boring to watch; it's just not something that I'm super excited about."
"Now, if it had come out when I was still streaming I probably would have played it that day and played through the campaign... but in terms of playing it as, like, a consistent thing, I think it's like a very acquired taste, and the fact that I never played Diablo 2 back in the day removes the nostalgia element that attracts a lot of people. So yeah that's the way I feel about it. Can I enjoy Diablo at all? "I loved Diablo 3, I thought it was such a fun game, but the gameplay of Diablo 2 is just not good in my opinion. I think that it's just fundamentally not good. I don't like the way characters move, I don't like the way that NPCs move, I just don't like the way the game plays."

Asmongold wrapped his thoughts up on the game by noting that he's happy so many Diablo fans seem to be enjoying it, adding that it seems like Blizzard seems to have faithfully recreate the game, and it has, minus a few controversial changes, like the changes to the Amazon class, which Asmongold slammed during a recent stream. That said, while Asmongold isn't enjoying Diablo 2, our reviewer sure did.

"Blizzard Entertainment has released a remaster that many have been waiting for for quite some time with Diablo II: Resurrected, the action role-playing game that has been referred to by many as one of the greatest video games of all time," reads the opening of our review of the game. "With this new remake, the company responsible for this classic game made some major changes when it came to the graphics, but kept the core gameplay relatively similar to what fans once knew, creating an experience that will be revered by fans of the series and act as a great jumping-on point for those with little to no exposure to the horror of Diablo."

  176 zobrazení

Celý thread:

 RSS-Feed této diskuze

7877 příspěvků v 6905 vláknech, 3446 přihlášených uživatelů, 7 online přihlášení uživatelé (0, 7 hosté)
Čas fóra: 28.01.2022, 07:14

Novinky

Již tuto sobotu 9.2. PARDUBICE TURNAJ NA TANEČNÍCH PODLOŽKÁCH

06/02/2013

9. února 2013 - SPOFESTA CUP - TURNAJ NA TANEČNÍCH PODLOŽKÁCH

více

TvFit opět v prodeji

31/07/2012

Vážení zákazníci a příznivci tanečních podložek. Dnešním dnem je opět k dispozici interaktivní podložka TvFit.

více

Vesnička Sedlo Vás zve v neděli 29.7. 2012.

20/07/2012

Malebná vesnička Sedlo v Jižních Čechách si Vás dovoluje pozvat na pouťové odpoledne pro děti. Čeká Vás spousta legrace a her pro malé i větší. V neposlední řadě bude možnost si zaskákat na tanečních podložkách a pořádně se vyřádit.

více

PlayDance ve Fitku EDEN

20/06/2012

Ve fitku Eden v Jindřichově Hradci... Taneční podložky a Playdance, Fitko EDEN Jarošovská ulice, každé úterý a neděli od 18:30

více

Turnaj na tanečních podložkách (Brno, 8.5.2012)

02/05/2012

Všechny vášnivé tanečníky zveme na blížící se turnaj v Brně. Všechny potřebné informace naleznete na uvedeném odkazu.

více

Herní víkend se soutěží o taneční podložku

26/03/2012

Herní klub Griffin chystá poslední březnový víkend setkání milovníků deskových her Herní Víkend (30.3.- 1.4.2012)! Těšit se můžete zcela jistě na spoustu her, turnaje, lapry, testování her, čajovnu a dobrou společnost.

více

archiv

Aktuální diskuse

What you need to press rosin?

27/01/2022

1. 4g high-quality bud 2. x1 micron bag 3. x1 hand-crank [url=https://www.ecof...

více

What is the highest yielding LED grow light?

27/01/2022

If you’re serious about growing your plants indoors – especially cannabis – you ...

více

Batterie Mini iStick 2 25W 1050mAh-Eleafworld.FR

27/01/2022

Today I will introduce the member of the [URL=https://eleafworld.fr/batterie.htm...

více

Prodejci

Přeskočit na obsah

  • DDR.CZ
  • Velkoobchod
  • Reklamace
  • Ke stažení
  • Diskuze
  • Kontakt